Eserleri

Yazdır
Kategori: Yusuf Özcan
Yayınlanma: Çarşamba, 30 Nisan 2014 Murat tarafından yazıldı.

Eserleri:

1) Gençlik ve Namaz / Namaz Rehberi (İlk baskısı 1973). Devam eden baskıları geliştirilip yenilenmiştir.

  

2) Gençlik ve Evlilik / Evlilik Rehberi (İlk baskısı 1982). Devam eden baskıları geliştirilip yenilenmiştir.

3) Tarih Çeşmesinden Binbir Damla. (İlk Baskı 2011). Tamamlandığında beş cilt olacak eserin ikinci cildi (Yusuf Yavuz Özcan ismiyle) baskıya hazır.

4) Ayrıca, Ömer Nasuhi Bilmen “Büyük İslâm İlmihali”nin hadis tahrîci ve dipnot açıklamalarıyla yeni baskısının hazırlığı. (Semerkand Yayıncılık).

Kitap / Yazı Çalışmaları:

a) “Osmanlıca-Türkçe Yeni Kamus”. Dört bin kelimesi ansiklopedik maddelerden olmak üzere, 80.000 kelimelik ve sekiz bin örnek beyitlik geniş bir lügat çalışması (sürüyor).

b) Aylık Semerkand Dergisi’nde 2000 yılından itibâren, Yusuf YAVUZ adıyla “Binbir Damla” sayfasında, tarihî seçme/menkıbelerden her ay farklı başlıklarda üç yazısı.

c) Dini konularla ilgili “Binbir Meyve” başlığı altında ayrı bir yazı serisi çalışması.

 d) Ayrıca bazı araştırma yazıları ve hece vezniyle şiir çalışmalarına da yer veren yazar, ömrünün son anlarına kadar günlük sabah 06 ve gece 24 saatleri arasında bir cüz Kur’an-ı Kerîm kırâati, bir cilt kitap okuyup inceleme ve bir sayfa yazı yazmakla meşgul olmuştur.

Web Tasarımı ve Site Yönetimi : Murat ERGÜVEN

Copyright 2011 Eserleri. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazılar Yusuf ÖZCAN'ın telifi olup; bütün hakları varislerine aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal mevzuatın gerektirdiği hükümler uygulanır.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free